Mapa vyššie ukazuje šokujúcu skutočnosť, že 50% svetového HDP vo výške $105 biliónov sa nachádza len v troch regiónoch. A je to ešte prekvapujúcejšie, pretože nezahŕňa Kaliforniu ktorá je štvrtou alebo piatou najväčšou ekonomikou na svete.
Tieto 3 regióny sú:
Treba poznamenať, že tieto zvýraznené oblasti nemusia mať najvyšší HDP na obyvateľa (napr. Írsko, Nórsko, Singapur, Katar, Island, Austrália a Kanada sú všetky vylúčené, zatiaľ čo Mississippi je zahrnuté), ale najvyššie oblasti súvisiace s HDP.
Čo by ste na tejto mape zmenili?
]]>Ak sa vo vašom okolí objaví niečo čudné, rozbité, zapáchajúce alebo asociálne, komu zavoláte? Správne: 3-1-1.
Číslo 311 a aplikácie pod značkou 311, ktoré poskytujú niektoré mestá, sú určené na iné ako núdzové kontakty na mestské služby. Napríklad Mesto Fresno Medzi problémami, ktoré môžu susedia nahlásiť prostredníctvom tejto služby, sú uvedené nelegálne skládky odpadu, výmole, problémy s pouličným osvetlením a záplavy.
Niektorí obyvatelia ju teda považujú za linku pomoci pre život vo všeobecnosti - Newyorčania majú vznesené otázky ako napríklad "Môžete zistiť, či je môj priateľ ženatý?" alebo "Chcel by som nahlásiť ducha v mojom okne" - službu 311 je najlepšie považovať za miesto, kde môžete nahlásiť problémy v susedstve, ktoré nie sú dostatočne závažné na to, aby ste ich nahlásili na tiesňovú linku.
To z neho robí celkom dobrý spôsob merania životaschopnosť okolia, keď plánujete sťahovanie. Pravdepodobne je najlepšie, že volania na číslo 311 sú súkromné, ale to, čo sme môže je objem volaní: počet volaní na číslo 311 v pomere k počtu obyvateľov daného mesta alebo poštového smerovacieho čísla. Tak sme to urobili - a teraz môžeme odhaliť štvrte, v ktorých sa obyvatelia najviac sťažujú na miestne problémy.
Mesto Baltimore zriadilo prvú službu 311 ako alternatívu k tiesňovej linke 911 2. októbra 1996 a táto myšlienka sa rýchlo rozšírila po celých USA a Kanada. New York City len samotná spoločnosť získala viac ako pol miliardy 311 hlásení od spustenia v roku 2003, z ktorých 360 miliónov (68,4%) prišlo vo forme telefonátov. Pozreli sme sa na počet hlásení 311 uskutočnených v každom meste za posledný rok a potom sme sa zamerali na PSČ, ktorých sa tieto hovory týkali.
Kliknutím sem zobrazíte obrázok v plnej veľkosti
Baltimore začal ako prvý 311 a je stále najpopulárnejší - aj keď to nemusí byť pozitívne. Je to jedno z troch miest (spolu so Sacramentom a Albany), kde na jedného obyvateľa pripadá viac ako jeden hovor za rok. V prípade Baltimoru priemerný obyvateľ uskutoční 1,76 volania. A 2019 analýza ukázalo, že zatiaľ čo problémy vznesené v juhovýchodnej časti mesta boli takmer vždy vyriešené do siedmich pracovných dní, telefonáty z juhozápadnej časti trvali takmer vždy dlhšie. Približne štyri z desiatich hovorov sa týkali obyvateľov, ktorí nadväzovali na predchádzajúce telefonáty.
Mesto Sacramento vyzýva svojich obyvateľov, aby volali na číslo 311 v prípade akýchkoľvek požiadaviek na zákaznícke služby vrátane vyhľadávania informácií a nastavovania nových služieb. To by mohlo vysvetľovať, prečo sa Sacramento v tomto zozname umiestnilo tak vysoko.
Dve baltimorské ZIP kódy patria medzi tri štvrte s najväčším počtom sťažností v USA - hoci sa nachádzajú na severozápade mesta v okolí Park Heights a na juhovýchode medzi Cantonom a Greektownom.
Kliknutím sem zobrazíte obrázok v plnej veľkosti
Najviac sa však obyvatelia sťažujú na PSČ 94110 San Francisco: Mission District. Na stránke . najčastejšie sťažnosti v SF sa týkajú nevyvezeného odpadu a pohodených veľkoobjemových predmetov.
"Jasné, malo by to byť úlohou mesta, ale... prečo čakať na oficiálne riešenie?" pýta sa James Thompson, ktorý vo svojom bloku v štvrti Mission založil komunitnú čistiacu skupinu Clean Streets, ktorá sa rozrástla na ďalšie oblasti. "Pandémia sa práve zakorenila a všetko bolo zatvorené. A v prvých mesiacoch mesto prestalo vôbec vykonávať zametanie ulíc. A tak sa problém s odpadkami v tejto štvrti veľmi, veľmi zhoršil."
Kliknutím sem zobrazíte obrázok v plnej veľkosti
Len v jednom newyorskom PSČ sa podarí podať viac ako jednu sťažnosť na osobu ročne: v štvrti Fresh Meadows v Queense. Hladina hluku v tejto štvrti prinútila mnohých miestnych obyvateľov zdvihnúť telefón, pretože okrem toho, že sa nachádzajú na letovej trase, musia sa vyrovnávať s hlukom z besniacich preteky drag race. Najmenej problémovou oblasťou je štvrť Co-op City v Bronxe. Keďže ide o družstevnú bytovú výstavbu, obyvatelia sú povzbudzovaní k internému riešeniu problémov., najmä preto, že sťažnosť na čísle 311 môže prilákať neželanú pozornosť mesta.
Kliknutím sem zobrazíte obrázok v plnej veľkosti
Štvrť Boyle Heights, východne od centra mesta, je LA"najhoršia oblasť, pokiaľ ide o sťažnosti obyvateľov. Tisíce obyvateľov Boyle Heights každoročne nahlási sťažnosti na graffiti, zatiaľ čo ABC7 upozorňuje, že táto štvrť sa nachádza na križovatke viacerých diaľnic, "kde sa hromadí všetok odpad". Druhá najpokojnejšia linka 311 sa nachádza v azda najznámejšom PSČ v Los Angeles: 90210, ktoré dalo svoje číslice rovnomenný seriál pre tínedžerov z 90. rokov a kde udržiavanie dobrého mena ide ruka v ruke s údržbou ulíc.
Kliknutím sem zobrazíte obrázok v plnej veľkosti
Oblasť Forest Glen Chicago uskutoční o 41,5% viac volaní na číslo 311 ako štvrť Roseland a Pullman, ktorá sa umiestnila na druhom mieste. Okrem rozsiahlych parkových a lesných plôch sa v oblasti Forest Glen husto projekty prestavby v posledných rokoch. Dochádza tiež k určitému prekrývaniu s oblasťou Jefferson Park, ktorá sa nachádza priamo na trase letu, takže koleso z prechádzajúceho lietadla raz pristál v miestnej záhrade.
Kliknutím sem zobrazíte obrázok v plnej veľkosti
Centrum mesta Houston je s veľkým náskokom najhoršou oblasťou mesta, pokiaľ ide o sťažnosti obyvateľov. V tejto rušnej oblasti žije takmer 20 000 ľudí. Druhá najhoršia 77028, ako aj desiatka najhorších PSČ 77016 a 77026, integrujú štvrť Trinity-Houston Gardens, ktorá bola v centre kontroverzia minulý rok po obvineniach, že služba 311 reaguje na prevažne černošských a hispánskych obyvateľov oblasti pomalšie ako na bielych občanov v iných oblastiach. "Tešíme sa na spoluprácu s oddelením pre občianske práva, aby sme zabezpečili, že mesto Houston bude dodržiavať svoje federálne záväzky v oblasti občianskych práv," uviedla prokurátorka USA Jennifer B. Loweryová pre južný okres Texas.
Kliknutím sem zobrazíte obrázok v plnej veľkosti
Stránka Philadelphia obyvatelia, ktorí podávajú najviac sťažností, podávajú výrazne menej podnetov ako obyvatelia ostatných miest, na ktoré sme sa zamerali. Opustené vozidlá Zdá sa, že hlavným problémom je, že nedávny mestský rozpočet pridelených $2 miliónov na odťahovanie opustených vozidiel. Najviac sťažností priťahujú štvrte Fishtown a Kensington, ktoré sa rýchlo gentrifikujú. strety kultúr - ako sú grilovačky, protispoločenské alebo iné akcie - medzi starými a novými obyvateľmi.
Mestá predávajú svoje služby 311 ako priateľskú tvár obce a uvedomujú si, že volajúci sú aj voliči, ktorých ľahko odradia pretrvávajúce problémy v susedstve. V niektorých oblastiach sa však vyskytujú väčšie problémy - a údajne aj menej prednostné zaobchádzanie - a počet hovorov môže narásť napriek najlepším úmyslom volajúcich a ustarosteným dušiam 311 servisných stredísk.
Pozrite si naše úplné údaje o počte hovorov na číslo 311 v interaktívnej tabuľke nižšie a bližšie sa pozrite na mieru odozvy a problémy v okolí oblasti, kam sa chcete presťahovať. ak je ich počet obzvlášť vysoký.
METODIKA Aby sme zistili, v ktorých mestách a na ktorých poštových smerovacích číslach sa obyvatelia najviac sťažujú na problémy v okolí (napríklad na opustené vozidlá, hluk, graffiti), získali sme prístup k údajom 311 pre hlavné mestá USA. Poštové smerovacie čísla s viac ako 10 000 obyvateľmi boli zoradené na základe počtu sťažností na 10 000 obyvateľov za 12 mesiacov do augusta 2023. Údaje o počte obyvateľov použité na úpravu počtu sťažností na hluk na obyvateľa pochádzali z Úrad pre sčítanie ľudu USA. |
Ďalšie zdroje
Niekedy je tráva naozaj zelenšia, keď sa dostanete na druhú stranu. A niekedy - ak investujete múdro - sa môžete tešiť nielen na zelenšiu trávu a modrejšiu oblohu, ale aj na slušnú návratnosť peňazí, ktoré ste vynaložili na cestu tam.
A prekročiť tento plot a žiť v zahraničí alebo mimo štátu je teraz veľká vec. Americké vlastníctvo zahraničných aktív vzrástlo o 40% na $35 bilión počas prvého roka pandémie. Medzitým, 35 000 Britov každoročne nakupujú v zahraničí aj napriek prekážkam, ktoré im kladie brexit a Covid.
Stránka silný dolár je táto myšlienka pre Američanov mimoriadne atraktívna. Zahraničné nehnuteľnosti sú tiež osviežujúco odolné voči daňovým úradom. Daňový úrad si zahraničné domy nevšíma, pretože by "nemohol zabaviť alebo vynútiť predaj vášho druhého domova v Belize, váš penthouse v Kolumbia, váš dom na pláži v Brazília, atď.," podľa Forbes. "Advokáti, bývalí manželia, priatelia, bývalí zamestnanci a tak ďalej sú tiež obklopení kameňom."
Ale hoci tí, ktorí kupujú s cieľom investovať, nepochybne sledujú miestne dane a ziskovosť, v kúpe miesta na slnku je aj romantika a dobrodružstvo a prispievajú k nej aj kultúrne faktory. Napríklad, masová emigrácia z adresy Taliansko do USA koncom 19. storočia malo nesmierny vplyv na americkú kultúru - a dnes je Taliansko vysnívanou destináciou číslo jeden pre amerických kupujúcich, podľa MoverDB.com's nový výskum.
Analyzovali sme údaje o vyhľadávaní z celého sveta, aby sme zistili, do ktorej krajiny sa chce každý iný štát presťahovať najviac.
Odborníci na sťahovanie do zahraničia zo spoločnosti MoverDB.com použili online nástroje na analýzu počtu vyhľadávaní nehnuteľností v každej krajine sveta a určili najobľúbenejšie miesto v každej krajine medzi zahraničnými lovcami nehnuteľností. A potom sme urobili to isté a pozreli sme sa na to, do ktorých štátov USA sa chce každý štát presťahovať.
Španielsko je najžiadanejšou destináciou pre lovcov nehnuteľností, pričom kupujúci z 34 krajín hľadajú španielske domy viac ako ostatní. Príjemné podnebie, dobré životné náklady a prijateľné ceny nehnuteľností sú lákadlom pre Európanov, zatiaľ čo zlaté víza odmena za investície nad 500 000 EUR láka väčších investorov. Medzitým nákup španielskych domov za rekordné ceny (medziročný nárast o 76%), pričom Američania využívajú priame lety a výhodné konverzné kurzy, hoci Španielsko nie je destináciou, o ktorú majú Američania najväčší záujem.
Kliknutím sem zobrazíte obrázok v plnej veľkosti
Prvou americkou destináciou je Taliansko, pričom kupujúci často využívajú vlastné Taliansky pôvod prístup k vízam. Láka ich nielen kultúra, podnebie a osobné väzby na krajinu, ale aj relatívne jednoduchý systém zdravotnej starostlivosti a vzdelávania - hoci sú, samozrejme, platené z daní.
Briti neplánujú takú dlhú transatlantickú cestu. Vysnívaná destinácia číslo jeden pre UK kupujúcich nehnuteľností je hneď za kanálom La Manche v Francúzsko. Zatiaľ čo Brexit sa tento sen stal ťažšie splniteľným, myšlienka byť "o niečo európskejší" a zároveň vyzdvihnutie výhodnej ponuky je pre Britov stále atraktívny a je obzvlášť atraktívne pre dôchodcov ktorí sa chcú venovať dobrému životu bez toho, aby sa vzdialili od svojho rodného ostrova.
Ak ste zvedaví, ktorý národ má najväčší záujem o presťahovanie sa do vašej krajiny, potom je pre vás určená nasledujúca mapa. Pozreli sme sa na počet vyhľadávaní nehnuteľností v iných krajinách, ktoré uskutočnili ľudia v jednotlivých krajinách. Potom sme tieto vyhľadávania porovnali s počtom obyvateľov a zistili sme, ktorý národ má v prepočte na obyvateľa najväčší záujem o kúpu domu v každej krajine na Zemi.
Kliknutím sem zobrazíte obrázok v plnej veľkosti
Ľudia žijúci v Spojenom kráľovstve Zdá sa, že hľadajú únik. Častejšie ako ktorákoľvek iná národnosť hľadajú nehnuteľnosti v 22 krajinách, od susedných Írsko do vzdialených Čína. Národnosť, ktorá najradšej nakupuje v USA, je švédska. Amerikou sa tiahne silná švédska línia: už pred 100 rokmi mohli USA počítať 824 000 švédskych Američanov druhej generácie medzi jej obyvateľmi.
Texas a Florida sú podľa našich údajov najatraktívnejšími štátmi USA pre kupujúcich mimo štátu. Lovci nehnuteľností v 17 štátoch vyhľadávajú domy v Texase častejšie ako kdekoľvek inde, zatiaľ čo kupujúci v 16 štátoch uprednostňujú Floridu. Pozoruhodné je, že nikde nie je jeden z Najdrahšie štáty Ameriky - Massachusetts, Kalifornia, DC alebo Havaj - ako svoju prvú voľbu.
Kliknutím sem zobrazíte obrázok v plnej veľkosti
Texas sa v poslednom desaťročí ukázal ako skutočný ťahák pre kupujúcich. V skutočnosti sa počet obyvateľov Texasu zvýšil o štyri milióny v rokoch 2010 až 2020, pričom polovica z nich sa presťahuje zo zahraničia alebo mimo štátu. Životné náklady sú o 8% nižšie ako národný priemer a Texas je jedným z deväť štátov bez dane z príjmu - a medzi ostatnými aj Florida. Florida bola počas pandémie známym atraktívnym miestom na presťahovanie a najrýchlejšie rastúci štát v roku 2022. Florida je tradične príťažlivá pre dôchodcov, ale jej podnebie a krajina sa otvorili novej generácii, ktorá môže pracovať odkiaľkoľvek.
Kliknutím sem zobrazíte obrázok v plnej veľkosti
Zdá sa, že najradšej utekajú obyvatelia Colorada, ktorí sú na prvom mieste v rebríčku vyhľadávania nehnuteľností v Kansase, Nebraske, New Mexiko, Oklahoma a Wyoming. "Myslím si, že hlavne sťahovanie z Colorado súvisí s cenovou dostupnosťou, to je hlavný dôvod, prečo sa to deje," hovorí denverská realitná maklérka Kelly Moye. Kolega realitný maklér Sunny Banka hovorí: "Mnohí mi povedali, že sa rozhodli pre slobodu kvôli politike v Colorade a niektorým zmenám, ktoré vidíme, kvôli niektorým politickým opatreniam, ktoré boli prijaté na štátnej a miestnej úrovni."
Príjmy z prenájmu a zhodnotenie hodnoty môžu byť čerešničkou na torte pre tých, ktorí plánujú využívať nehnuteľnosť v zahraničí ako dovolenkový dom alebo si ju ponechať na dôchodok. Je však zrejmé, že keď ide o rozhodnutie takého významného rozsahu, ako je toto, rozhodujú osobné preferencie, kultúrne sklony a jednoduchosť premiestnenia je potrebné zvážiť rovnako starostlivo ako cenu a potenciálny príjem.
Kompletné údaje o tom, kto chce kde nakupovať, nájdete v interaktívnej tabuľke nižšie.
Na vytvorenie týchto tabuliek sme najprv vytvorili zoznam krajín a jazykov, ktorými sa v nich hovorí. Potom sme do každého jazyka preložili frázu "dom na predaj {krajina}", pričom sme do nej vložili jednotlivé krajiny.
Ďalej sme použili Ahrefs a jeho nástroj Keyword Explorer. Pomocou funkcie "Matching terms" sme zhromaždili objemy vyhľadávania pre každý súvisiaci vyhľadávací dotaz a priradili sme každý dotaz ku konkrétnej krajine. To umožnilo nás určiť najobľúbenejšie miesto na kúpu domu v zahraničí pre každú krajinu.
Nakoniec sme porovnaním pomeru počtu vyhľadávaní k počtu obyvateľov určili, v ktorej krajine sa nehnuteľnosti v danej krajine vyhľadávajú najčastejšie. V tomto kroku sme počítali len počet vyhľadávaní pre pôvodne zostavené kľúčové slová (t. j. nepoužili sme funkciu "Zhodný výraz").
Tieto kroky sme zopakovali pre štáty USA, namiesto toho sme použili DataForSEO a jeho rozhranie Google Ads API.
Údaje sú správne k máju 2023.
Pozrite si tiež nášho sprievodcu Sadzby za prepravu kontajnerov v roku 2023.
]]>Existuje behúne na koberce. A potom je tu historický behúne na koberce.
Obzerať sa po cudzích domoch je fascinujúca a úplne legitímna zábava, bez ohľadu na to, či sa plánujete presťahovať domov. Ale keď vás omrzí sledovať svoje fantazijné hľadanie na Rightmove a stretávať sa s ľuďmi v reálnom živote, vždy môžete túto záľubu prehĺbiť návštevou historického domu v dobrej viere.
Historický dom je definovaný ako dom, ktorý je dostatočne starý, národne alebo architektonicky významný a zachovalý, aby bol predmetom verejného záujmu, a ponúka návštevníkom o niečo viac ako priemerný dom na trhu. Zariadenie a artefakty môžu fascinovať, architektúra a pozemok môžu ohromiť a dodatočné prehliadky a prezentácie vám môžu poskytnúť pocit úspechu, ktorý prichádza s odškrtnutím ďalšieho múzea zo zoznamu.
Ale azda najsilnejšia zo všetkého je aura kráčania v šľapajach a ležania v posteli (upozornenie: nerobte to) veľkých a dobrých (a strašné). Európa bola domovom mnohých z nich a MoverDB.com zaujímalo, ktoré z ich domov sú najnavštevovanejšie - a ktoré, hoci sú navštevované zriedkavo, sú dostatočne vysoko hodnotené, aby sa mohli nazývať skrytými klenotmi.
Portál MoverDB.com najprv zostavil zoznam historických hradov, zámkov, kaštieľov a rodísk významných osobností v európskych krajinách a ako počet návštevníkov použil počet hodnotení každého domu na portáli TripAdvisor. Potom sme vyfiltrovali tie, ktorých počet recenzií sa nachádzal v dolnej tretine percentilu, ale zároveň mali aspoň 25 recenzií. Tieto menej navštevované atrakcie sme zoradili podľa toho, aké percento ich recenzií malo päť hviezdičiek.
V najnavštevovanejších historických domoch v Európe bývali zvyčajne vysokí a mocní. Ale NórskoZástupca spoločnosti je o niečo skromnejší. Skladateľ Edvard Grieg bol synom obchodníka a učiteľky. Jeho bratranec navrhol pre Griega a jeho manželku skromný, ale pôvabný dom v Bergene, ktorý bol dokončený v roku 1885 a Grieg by komponovať majstrovské diela v chatrči mimo domu s výhľadom na jazero Nordås počas nasledujúcich 22 rokov. Dnes je Troldhaugen - "trollí vrch" - múzeom na Griegovu počesť.
Kliknutím sem zobrazíte obrázok v plnej veľkosti
Vzhľadom na to, že zoznam hradov a zámkov patrí k najnavštevovanejším v Európe, je upokojujúce, že najobľúbenejší z nich je trochu triezvejší.
Dom Anny Frankovej mohol byť postavený v roku 1635, ale budova by bola pravdepodobne zdemolované v 50. rokoch 20. storočia, keby nebolo významu, ktorý získalo počas druhej svetovej vojny. Namiesto toho bol dom a jeho prístavba - kde sa Franková okrem iného dva roky skrývala pred nacistami so svojou rodinou - zrekonštruovaný a od roku 1960 sa v ňom nachádza múzeum. Dnes je miestom púť a učenie, s 63 362 návštevníkov zanechanie recenzie na TripAdvisor.
Kliknutím sem zobrazíte obrázok v plnej veľkosti
Najnavštevovanejší v Anglicku - hoci nie v celom Spojenom kráľovstve (pozri nižšie) - je azda najznámejší v našom zozname. Na tomto mieste sa nachádza veľký dom prinajmenšom už od 1628, s Johnom Sheffield, neskôr vojvoda z Buckinghamu, ktorý ho v roku 1703 nariadil kompletne prestavať. Rodina kráľa Juraja III. ju neoficiálne obsadila o 70 rokov neskôr a táto budova sa mala stať (značne zmeneným) základom paláca, o ktorom sa jeho syn Juraj IV. rozhodol, že mu bude viac vyhovovať.
Stala sa oficiálnou Londýn sídlo monarchie v 1837 a teraz je aj administratívnym sídlom. Vďaka svojej blízkosti k Big Benu, budove parlamentu a novším atrakciám, ako je napríklad Londýnske oko, je pre turistov povinnou zastávkou.
Nie je to vždy múdre nastúpiť do dlhého radu - mohli by čakať na zubára. Portál MoverDB.com preto v každej európskej krajine určil historický dom, kde je najmenšia pravdepodobnosť, že nájdete zástup spoluobčanov. Tieto atrakcie majú na portáli TripAdvisor veľmi málo, ale veľmi dobrých hodnotení.
Kliknutím sem zobrazíte obrázok v plnej veľkosti
Kuriozít mimo vychodených ciest je veľa - a niekedy je stopa už v názve. Hoci názov hradu Ooidonk nie je taký roztomilý, ako znie (pochádza z holandského slova, ktoré znamená "vyšší kus zeme v bažine"), samotný dom je veľmi roztomilý: rozprávkový zámok, ktorý v súčasnosti obývajú 6. gróf a grófka t'Kint de Roodenbeke a ich deti.
Kliknutím sem zobrazíte obrázok v plnej veľkosti
"Aký malý klenot! Náhodou som na to narazil a úplne ma ohromila história rodiny, ktorá si zachovala pamiatky z minulosti aj príbeh svojich predkov," píše jeden recenzent najlepšieho skrytého historického domu v Európe. Dvojpodlažný kamenný Skiathitiko Spiti dom bol postavený na ostrove Skiathos v roku 1910 a dnes je uchovávaný tou istou rodinou ako múzeum tradičného života a remesiel na ostrove Skiathos a môže sa pochváliť jedinečnými rodinnými pamiatkami.
Tieto malé ostrovy majú bohatú históriu a najstarší nepretržite obývaný dom v Spojenom kráľovstve sa môže pochváliť viac ako 1 000 po sebe nasledujúcich rokov nóbl obyvateľov. Získava body navyše za svoj veľmi britsky znejúci názov, ale Great Tangley Manor sa nedostal ani do nášho zoznamu najnavštevovanejších alebo historických domov Spojeného kráľovstva, ani do zoznamu skrytých klenotov.
Kliknutím sem zobrazíte obrázok v plnej veľkosti
Najnavštevovanejším historickým domom v Spojenom kráľovstve je Edinburský hrad v hlavnom meste Škótska. Či už k nemu prichádzajú turisti alebo anglická armáda, Edinburgh si skutočne zaslúži prívlastok "najobliehanejšie miesto v Británii," ktorý má na portáli TripAdvisor o 77% hodnotení viac ako druhý Buckinghamský palác. V rezidencii sa kráľovská rodina s prestávkami zdržiava od 12th storočia, hoci od 17. storočia sa využíva najmä ako vojenská základňa a turistická atrakcia.th storočia.
Kliknutím sem zobrazíte obrázok v plnej veľkosti
Zatiaľ čo najnavštevovanejšie historické domy Spojeného kráľovstva sú väčšinou paláce a hrady, skryté klenoty odhaľujú bohatšiu stránku histórie ostrovov. Najlepším skrytým klenotom je tudorovský zámok dokončený v roku 1824, v ktorom sa neskôr natáčala časť Kráľovná (2006). Ale všimnite si aj spisovateľa D. H. Lawrencea miesto narodenia, kaštieľ s repelenty proti čarodejniciama autenticky zachovaný gruzínsky mestský dom Emery Walker, mentora Williama Morrisa, ktorý je pokladnicou Morrisovho nábytku a artefaktov v štýle Arts & Crafts.
Samozrejme, skutočným snom nadšencov historických domov je, že by jedného dňa mohli žiť v jednom. Možno sa na trhu objaví nejaký významný európsky zámok alebo obydlie v Spojenom kráľovstve, ktoré bolo kedysi domovom historickej osobnosti. Alebo možno už bývate v starom dome a na jeho premenu na historický dom stačí, ak sa jeden z členov vašej rodiny ožení s vojvodom.
Možno nechcete do svojho domu pozývať príliš veľa turistov, ale svoju konkurenciu medzi najobľúbenejšími historickými domami a skrytými klenotmi si môžete overiť v našich kompletných údajoch nižšie.
Aby sme objavili najnavštevovanejšie historické domy v Európe a skryté klenoty medzi nimi, začali sme zostavovaním zoznamu 1 563 historických domov z každej európskej krajiny. Medzi historické domy patria hrady, zámky, kaštiele, rodiská významných ľudí, prestavané špecializované múzeá a historické budovy, ktoré boli prestavané na domáce múzeá na výstavné účely.
Na základe tohto zoznamu sme analyzovali každú z ich existujúcich stránok s recenziami na portáli Tripadvisor a zamerali sme sa na počet recenzií a percento päťhviezdičkových recenzií.
Počet recenzií sme počítali ako náhradný ukazovateľ pre zostavenie rebríčka najnavštevovanejších historických domov.
Aby sme odhalili skryté klenoty, vyfiltrovali sme historické domy s počtom recenzií, ktoré sa nachádzali v dolnej tretine percentilu historických domov v našom zozname, ale zároveň mali minimálne 25 recenzií, aby sme vylúčili atrakcie bez primeraného zastúpenia návštevníkov. Tieto menej navštevované atrakcie sme potom zoradili podľa ich % päťhviezdičkových hodnotení návštevníkov.
Vzhľadom na neistotu týkajúcu sa aktuálnej dostupnosti atrakcií na Ukrajine boli historické domy z tejto krajiny z našej konečnej analýzy vynechané.
Údaje pre túto analýzu sú správne k máju 2023.
Pozrite si tiež nášho sprievodcu 2023 Medzinárodná kontajnerová doprava.
]]>Hovorí sa, že sťahovanie je jednou z najstresujúcejších životných udalostí (najmä ak sa týka medzinárodná kontajnerová doprava) , a jedna štúdia ukazuje, že (aspoň pre Britov) je to veľmi pravdivé. Ale bohužiaľ - podobne ako dane - je to pre väčšinu ľudí nevyhnutná súčasť života, pričom tá istá štúdia odhalila, že priemerný Brit sa počas svojho života presťahuje štyrikrát.
Ľudia presťahovať dom z rôznych dôvodov, od túžby byť bližšie k rodine alebo práci až po potrebu väčšieho priestoru (ako je to v prípade 42% Britov). Pre súkromných nájomcov, prudko rastúce náklady na prenájom môže spôsobiť, že pobyt v tej istej nehnuteľnosti bude jednoducho nedostupný.
Mnohí majitelia domov v celej krajine sú však schopní a spokojní s dlhodobým bývaním na mieste, ktoré je ideálne pre ich životný štýl a rodinné, pracovné a školské väzby. Priateľský susedstvo alebo lacnejšie miestne životné náklady môže tiež ukotviť niekoho k jeho domovu - ale v iných prípadoch je rozhodnutie zostať na mieste vynútené rekordne vysoké ceny nehnuteľností ktoré spôsobujú, že sťahovanie je ako nesplniteľný sen.
Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, kde sa nachádza od listnatých vidieckych miest až po rušné centrá miest? UK majitelia domov sa s najväčšou a najmenšou pravdepodobnosťou odsťahujú? S ohľadom na túto skutočnosť, MoverDB.com sa ponoril do plného domu údajov Rightmove, aby zistil, v ktorých mestách, obciach, mestských častiach a Londýn štvrte, v ktorých sa majitelia domov zdržiavajú najdlhšie a najkratšie.
Najprv sme zozbierali vzorku 1 000 nehnuteľností predaných v každej oblasti poštového smerovacieho čísla Spojeného kráľovstva (spolu 25 miliónov nehnuteľností) z Rightmove a vypočítal rozdiel medzi dátumom posledného predaja nehnuteľnosti a dátumom vyhľadania údajov (25. januára 2023). Následne sme mohli zistiť priemernú dĺžku vlastníctva nehnuteľností v jednotlivých lokalitách.
Keď sa nasťahujete do správneho domu, je ľahké zostať na mieste a pre Britov je to niečo ako koníček: podľa prieskumu spoločnosti Statista Briti, ktorí vlastnia svoj dom priamo pobyt viac ako 22 rokov. To je dosť dlhá doba, keď si uvedomíte, že je to viac ako štvrtina priemerná dĺžka života Brita - ale kde na miestnej úrovni zostávajú majitelia domov najdlhšie?
Naša analýza ukazuje, že odpoveď je Buckfastleigh, Južný Devon, kde sa priemerný majiteľ domu teší 4 292 dní alebo 143,1 mesiaca - to je takmer 12 rokov. V čom teda spočíva príťažlivosť usadiť sa na dlhší čas v tomto malom mestečku? Po prvé, Buckfastleigh sa nachádza len na skok od národného parku Dartmoor, ktorý je pravdepodobne najpokojnejším a najpokojnejším národným parkom v krajine, pretože priťahuje najmenší počet ľudí. Pobyt v blízkosti prírody pravdepodobne prospieva obyvateľom Buckfastleighu s hlbokými koreňmi, pretože štúdie preukázali, že pobyt v prírode posilňuje duševné zdravie.
Osem ďalších miest v našom rebríčku sa nachádza vo Walese, pričom na čele je prímorské mesto Llanfairfechan, kde priemerný majiteľ domu zostáva 4 251 dní alebo 141,7 mesiacov (11,8 roka). Plán pre nové domy má vyvolal hnev miestnych obyvateľov, pretože sa obávajú, že ich prepadnú cudzinci.
Kliknutím sem zobrazíte obrázok v plnej veľkosti
Ale ako sa hovorí, niektorí ľudia sa tu zdržia len na chvíľu, nie na dlho. Majitelia domov v Hamilton, South Lanarkshire, pobyt na necelý rok (333 dní alebo 11,1 mesiaca) pred tým, ako sa vzdá práce, čo je v našej analýze najkratšie obdobie. V posledných rokoch sa niektoré časti Hamiltonu zaradili medzi najchudobnejšie v krajine, podľa škótskeho indexu viacnásobnej deprivácie (SIMD).
Ďalšia je Maidenhead, kde priemerná dĺžka trvania vlastníka domu je 355 dní alebo 11,8 mesiaca. Možno, že mesto Berkshire je problémová nákupná štvrť je jedným z faktorov, ktorý núti obyvateľov presťahovať sa inam.
Ďalej sme sa zamerali na mestá v Spojenom kráľovstve a zistili sme, že priemerný majiteľ domu v Inverness, prezývaná Brána do Vysočiny, má za sebou 1 998 dní alebo 66,6 mesiaca. Spisovateľ sa nachádza v blízkosti jazera Loch Ness a medzi kopcami. Tom Dyckhoff vyzdvihuje "obyčajnú krásu" škótskeho mesta, čerstvý vzduch a divokú prírodu. Odhliadnuc od krásy, obyvatelia sa možno nechcú vzdialiť od jedného z Najrýchlejšie rastúce mestá v Európe a najšťastnejšie miesto pre život v Škótsku.
Na popredných priečkach sa umiestnilo aj niekoľko miest v Midlands: Birmingham (1 374 dní/45,8 mesiaca), Wolverhampton (1 336 dní/44,5 mesiaca) a Worcester (1 296 dní/43,2 mesiaca). Priemerné ceny domov v East Midlands a West Midlands klesajú pod národným priemerom, čo by mohlo vysvetľovať, prečo sú majitelia domov v tejto oblasti spokojní s tým, že sa nepresťahujú do drahšej časti krajiny.
Kliknutím sem zobrazíte obrázok v plnej veľkosti
Naše údaje však ukazujú diametrálne odlišný obraz dĺžky pobytu obyvateľov v iných mestách. Dunfermline, Fife, drží majiteľov domov v priemere najkratší čas na úrovni 357 dní (niečo vyše roka). Jedným z faktorov, ktorý by mohol vytláčať obyvateľov, je pomerne vysoká miera kriminality; zo 100 najhorších okolie pre trestnú činnosť v Škótsku, Dunfermline Central je na 34. mieste.
Pokiaľ ide o kriminalitu, druhý najkratší čas strávený na pracovisku sa nachádza v Preston (411 dní/13,7 mesiaca),. tretie najnebezpečnejšie mesto v Lancashire, pričom miera kriminality je o 53% vyššia ako celková miera kriminality v grófstve.
Z nášho prieskumu vyplýva, že majitelia domov v Mesto Londýn zostávajú na svojom mieste dlhšie ako obyvatelia v ktorejkoľvek inej oblasti Rady. Priemerná dĺžka trvania pracovného pomeru je tu 4 131 dní alebo 137,7 mesiacov, čo predstavuje viac ako 11 rokov. Londýnska samospráva je jedinečná - nielenže je najmenším slávnostným grófstvom v Spojenom kráľovstve (má rozlohu len niečo viac ako jednu štvorcovú míľu), ale má aj svoje vlastná vláda a polícia.
Kliknutím sem zobrazíte obrázok v plnej veľkosti
V londýnskej štvrti City, ktorá je z veľkej časti finančnou štvrťou krajiny, nebýva veľa ľudí - je to totiž druhá najmenej obývaná oblasť rady v Spojenom kráľovstve. Priemerný byt v "Square Mile" však stojí takmer milión libier, nie je prekvapujúce, že ľudia, ktorí tu žijú, si chcú svoje veľmi cenné domy udržať čo najdlhšie.
Majitelia domov na Ostrov Anglesey sa umiestnili na ďalšom mieste a dosiahli priemernú 3 376 dní alebo 112,5 mesiaca. V posledných rokoch sa zistilo, že Anglesey je jedným z najšťastnejšie miesta na žiť v Spojenom kráľovstve, ktorá sa pýši "fantastický výhľad, piesočnaté zátoky a relatívna izolácia."
Na druhej strane stupnice, Broxtowe v grófstve Nottinghamshire si priemerný majiteľ domu udrží najkratší čas (375 dní/12,5 mesiaca) ktorejkoľvek rady Spojeného kráľovstva. Je možné, že majitelia domov sa rozhodli odísť z chudobných oblastí, keďže tri oblasti v Broxtowe patria medzi najhoršie v krajine. top 20% najodkázanejšie. Majitelia domov v blízkom okolí Ashfield, tiež v grófstve Nottinghamshire, sa nezdržia dlhšie (389 dní/13,0 mesiacov).
Kliknutím sem zobrazíte obrázok v plnej veľkosti
Dve rady v Lancashire sa tiež umiestnili na vysokých priečkach, pokiaľ ide o krátkodobé prenájmy - Fylde (378 dní/12,6 mesiaca) a Preston (385 dní/12,8 mesiaca), pričom v poslednom z nich sa nachádzajú štyri školy potrebuje zlepšenie, podľa Ofstedu. O niečo nižšie v našom rebríčku sa nachádza Crawley v Západnom Sussexe (436 dní/14,5 mesiaca), čo môže súvisieť s Škodlivý účinok pandémie COVID-19 na miestne hospodárstvo.
Od Hillingdonu po Havering, Veľký Londýn sa rozprestiera v 32 mestských častiach a je domovom viac ako jeden z desiatich ľudí v Spojenom kráľovstve. Je to región krajiny, kde nájomníci odchádzajú v hojnom počte kvôli rastúcim nákladom na nájomné - ale z ktorej štvrte sa majitelia domov sťahujú najrýchlejšie? Náš prieskum odhalil, že Wandsworth v tomto ohľade vedie: priemerný majiteľ domu v juhozápadnej štvrti zostáva len 471 dní (alebo 15,7 mesiaca) pred pokračovaním.
Kliknutím sem zobrazíte obrázok v plnej veľkosti
Ako oblasť, ktorá bola kedysi považovaná za najobľúbenejšie v Spojenom kráľovstve pre mladých profesionálov, je možné, že majitelia domov vo Wandsworthe sa s pribúdajúcim vekom a rodinami sťahujú do iných nehnuteľností. Obyvatelia môžu tiež nasledovať povzbudenie Rady presťahovať sa na vidiek, aby sa uvoľnilo bývanie v obci.
Po druhom mieste Waltham Forest (498 dní/16,6 mesiaca) prichádza Croydon, kde priemerný majiteľ domu môže odísť už po 18,6 mesiaca vyhnúť sa tretia najvyššia miera kriminality všetkých londýnskych mestských častí.
Ako kedysi spievali Clash: mal by som zostať alebo odísť? Rozhodnutie presťahovať sa počas svojho pôsobenia v dome napadne mnohým majiteľom domov - ale čo robia majitelia domov vo vašom kraji? V našej tabuľke nižšie nájdete informácie o priemernej dĺžke pobytu majiteľa domu v jeho nehnuteľnosti na miestnej úrovni.
Aj keď sa nachádzate uprostred priateľského susedstvo s dobrými miestnymi školami a obchodmi, niekedy váš dom jednoducho prestane vyhovovať vašim potrebám. Najčastejším dôvodom, prečo sa ľudia v Spojenom kráľovstve sťahujú, je pre viac miesta, ale keď proces sťahovania trvá od 11. do 21. týždňa a náklady takmer 12 000 GBP, renovácia môže byť úsporným a hodnotným spôsobom, ako vylepšiť svoj domov.
Jedna štúdia zistila, že 64% Britov ktorí kedysi uvažovali o sťahovaní, si to po rekonštrukcii rozmysleli. Nie je málo spôsobov, ako môžete zmeniť svoj domov; ak napríklad snívate o ďalšej spálni alebo novej pracovni, môžete sa pozrieť na to, či by ste si Prestavba podkrovia (ak máte dostatok miesta). Prestavba podkrovia v Spojenom kráľovstve zvyčajne stojí od 21 000 do 44 000 libier, čo je oveľa lacnejšie ako úplné vyzdvihnutie palíc.
My analyzované údaje z Rightmove a získala vzorku 25 miliónov nehnuteľností predaných podľa PSČ v Spojenom kráľovstve, pričom vyhľadala prvých 1 000 nehnuteľností podľa PSČ. Pri každej nehnuteľnosti sme brali do úvahy len dátum posledného predaja.
Vypočítali sme priemerný počet nájomníkov podľa mesta, grófstva a londýnskej štvrte. Na tento účel sme vypočítali rozdiel v dňoch medzi dátumom posledného predaja a dátumom načítania údajov (25. januára 2023).
Potom sme každé poštové smerovacie číslo priradili k trom typom geografických oblastí: poštovým obciam/mestám, mestským úradom/administratívnym oblastiam a londýnskym obvodom. Pre mestá sme použili trojmiestnu granularitu (AB10, E1, EC1 atď.) a pre londýnske štvrte a rady sme použili plné poštové smerovacie čísla.
Nakoniec sme vypočítali priemerné trvanie nájmu pre každú geografickú oblasť vo všetkých dostupných lokalitách.
Výsledky sme uviedli len pre miesta s viac ako 1 000 zaznamenanými transakciami.
Údaje boli zozbierané v januári 2023.
]]>Rast bohatstva podporuje rast majetkovej nerovnosti. A ak "svet nikdy nebol bohatší," nerovnosť v bývaní sa stala globálnym problémom medzi tými, ktorí dominujú sociálno-ekonomickej oblasti 21. storočia.
Dvadsiate storočie bolo pre mestá na celom svete obdobím rozmachu. Ľudia, priemysel a peniaze zaplavovali ekonomické centrá a podporovali expanziu rýchlejšiu ako urbanisti by o tom mohli rokovať. Ceny pozemkov a nehnuteľností - najmä v hlavných mestách - sa stále zvyšovali, čo nútilo chudobnejších obyvateľov odísť ďalej. Gentrifikácia je starý model, ktorý získava nový život keďže dynamika miest sa opäť mení v súvislosti s hospodárskym vývojom po pandémii, pričom pracovné miesta v službách s nízkymi mzdami sa nedarí znovu materializovať.
Na druhej strane, tí, ktorí môžu , kupujú - a potom kupujú znova. "Bývanie nie je bývanie," hovorí Richard Ronald , profesor bývania a vedúci katedry politickej a ekonomickej geografie na Amsterdamskej univerzite. "Bývanie je investičný tovar. Je to dôchodok." Žiaľ, tento model zvýšil zásoby luxusných domov a zároveň prehĺbil nedostatok cenovo dostupného bývania v mnohých svetových mestách.
Aby sme si vytvorili jasnejší obraz o tom, ako sa kríza cenovo dostupného bývania prejavuje na celom svete, MoverDB.com analyzoval cenové trendy. Zistili rovnováhu medzi lacnými a drahými domami v hlavných mestách po celom svete.
Na výpočet percentuálneho podielu na celom svete začala spoločnosť MoverDB.com vyhľadávaním populárnych miestnych realitných webových stránok v každom hlavnom meste, upravila cenový filter a zaznamenala počet nehnuteľností so stratovými a vysokými nákladmi. Nízkonákladové bývanie sme definovali ako bývanie, ktoré stojí menej ako polovicu mediánovej hodnoty ceny bývania v danom meste, a vysoko nákladové bývanie ako bývanie, ktoré stojí viac ako dvojnásobok miestnej mediánovej ceny.
Približne 75% svetovej populácie je predpoveď žiť v mestských oblastiach do roku 2050, pričom rýchlosť
Urbanizácia je najvýraznejšia v rozvojových krajinách. Napriek tomu už 850 miliónov ľudí žije v slumoch a iných "neformálnych mestských osadách" a "v niektorých megamestách krajín s nízkymi a strednými príjmami žije v slumoch takmer 80% z celkového počtu obyvateľov", uvádzajú výskumníci.
Kliknutím sem zobrazíte obrázok v plnej veľkosti
Na stránke Brazília, rýchla expanzia urobila z krajiny významnú medzinárodnú ekonomiku. Napriek tomu má deficit bývania v celej krajine vplyv na 28,5 milióna ľudí. V hlavnom meste Brasilia je však polovica (50,13%) domov na predaj nízkonákladových, t. j. predávaných za menej ako 50% priemernej miestnej ceny. V tomto zozname je len jedno európske mesto, ale osem z desiatich hlavných miest s najmenej lacným bývaním sa nachádza v Európe. Najhoršie je na tom Nikózia na Cypre (0,35%).
Kliknutím sem zobrazíte obrázok v plnej veľkosti
Nikózia má tiež štvrtú najvyššiu úroveň vysoko nákladového bývania na svete (42,64%). Cyperská vláda sa v súčasnosti snaží riešiť jedny z najhorších životných podmienok v Európe, pričom predseda vládnucej strany Averof Neofytou uviedol, že "našu budúcu politiku bývania musíme navrhnúť so zameraním na dostupné sociálne bývanie, ako aj spustením programov financovania, ktoré uľahčia prístup k bývaniu, najmä pre našich mladých ľudí."
Londýn má piatu najvyššiu úroveň vysoko nákladového bývania v Európe (27,93%), ale deviatu najnižšiu úroveň nízko nákladového bývania na svete (2,98%). Urban Reform Institute uvádza, že Londýn má jedenásty najhorší úroveň dostupnosti bývania zo všetkých veľkých trhov na svete. Stránka Spojené kráľovstvo výrazné rozdelenie medzi chudobnými a bohatými ilustrujú kontrastné skúsenosti v štvrti Tower Hamlets, kde viac ako 20 000 rodín rodiny sú na zozname čakateľov na sociálne bývanie. Napriek tomu, že sa tu nachádza veľká finančná štvrť Canary Wharf, kde bankári môžu za garsónku zaplatiť až 600 000 libier, je tu 43% miera detskej chudoby.
Kliknutím sem zobrazíte obrázok v plnej veľkosti
"Majetok v oblasti bývania od roku 1948 v mnohých rozvinutých ekonomikách vytlačil iné formy kapitálu a prispel k rastúcej nerovnosti v bohatstve," podľa správy Centrum pre mestá. Dôsledky tohto narastajúceho rozdelenia sú často najvýraznejšie v hlavných mestách, ale aj medzi hlavnými a regionálnymi mestami, keďže bohatstvo v oblasti bývania je zvyčajne menej mobilné ako iné formy bohatstva.
Kliknutím sem zobrazíte obrázok v plnej veľkosti
Existuje "zvláštna dvojica" s najvyššou mierou nízkonákladového bývania: hlavné mestá Grécko, jeden z krajiny s najnižším HDP v Európe a Luxembursko, ktorá má najvyšší HDP na kontinente. Hlavné mesto Grécka má však výrazný náskok napriek tomu, že pokles v oblasti sociálneho bývania v priebehu rokov. Ikonické Atény polikatoikias boli postavené počas "spontánny mimovládny stavebný boom" v povojnovom období ako prostriedok príjemného a cenovo dostupného bývania. Ukázali sa ako trvalé riešenie pre občanov s nízkymi príjmami. Sociálno-ekonomické zmeny a dôsledky úverovej krízy však deformovali trh, pričom miestni obyvatelia boli postupne vytláčaní bohatšími investormi, ktorí si kupujú byty cez Airbnb.
Hoci kríza v oblasti bývania môže mať najzávažnejšie dôsledky v rozvojových krajinách, bohatšie svetové metropoly patria k tým, ktoré v dôsledku pandémie predstavujú bezprecedentné prekážky. "Polovica stredných vrstiev je bohatšia, než si kedy myslela, že bude," ako Saskia Sassen - urbanista, ktorý dal nás slovné spojenie "globálne mesto" - "a polovica je chudobnejšia". Je to problém na celom svete. 90% miest vybraných do nedávneho prieskumu, ktoré sa podľa bežných štandardov považujú za cenovo nedostupné.
Kvóty na pozemky, opätovné využitie voľných nehnuteľností a udržateľné riešenia v oblasti energetiky s nízkym nájomným, ako sú zelené strechy a solárne panely v novostavbách, patria medzi navrhované protiopatrenia v súvislosti s problémom, ktorý v dohľadnej dobe nezmizne - pokiaľ bude základné právo na bezpečné a cenovo dostupné bývanie spútané na skazu majetkovej nerovnosti.
Zamerali sme sa na zistenie % nízkonákladových a vysoko nákladových domov (byty + domy) v hlavných mestách po celom svete. Začali sme tým, že sme v každom hlavnom meste našli populárne miestne webové stránky s nehnuteľnosťami (napr, Zillow pre Washington, D.C.), prepínanie cenového filtra a zaznamenávanie počtu nehnuteľností so stratovými a vysokými nákladmi.
Použitie mediánu hodnoty cien domov pre každé hlavné mesto, ktorý bol získaný z predchádzajúceho projektu (prepočítaný z USD pomocou ExchangeRate.com), nastavíme tieto parametre:
- Nízkonákladové bývanie = bývanie, ktorého cena je nižšia ako 0,5-násobok mediánovej ceny domu
- Vysokonákladové bývanie = bývanie, ktoré stojí viac ako dvojnásobok mediánovej ceny bývania
Z každej webovej stránky s nehnuteľnosťami pre každé mesto by sme potom mohli získať tieto údaje:
- Celkový počet nehnuteľností (všetky domy a byty, ale nie "pozemky") na predaj uvedených v danom hlavnom meste
- Počet nehnuteľností s použitým filtrom "low-cost
- Počet nehnuteľností s použitým filtrom "vysoké náklady
To nám umožnilo vypočítať počet nízkonákladových a vysokonákladových nehnuteľností ako % všetkých nehnuteľností v každom meste.
]]>Hlavy štátov zohrávajú symbolickú úlohu ako predstavitelia krajiny, ktorú vedú. Ich domovy by mali byť vhodné pre kráľa, prezidenta alebo najvyššieho predstaviteľa a je v národnom záujme, aby toto sídlo stelesňovalo identitu, hodnoty a ambície ich krajiny.
Tieto domy sú často veľké a honosné.
Napriek istej veľkoleposti však existujú na svete obrovské rozdiely vo veľkosti. Niektoré krajiny sú obmedzené priestorom alebo peniazmi, aby umiestnili svoje paláce uprostred rozľahlých sídiel, zatiaľ čo iné sa držia na desiatkach tisíc m2 zo zmyslu pre slušnosť a skromnosť.
Napríklad tak, ako sa kráľ Karol III. rozhodol pre "veľmi ľudské" bez ozdôb a koruny na svojich nových poštových známkach si za svoje sídlo zvolil radšej mestský dom Clarence House než Buckinghamský palác. Tým sa jeho "moderný kráľovský" imidž priblížil k imidžu bežných ľudí a vyzerá tak ekonomicky "prebudený", ako to len ide u chlapíka, ktorého klobúk obsahuje "rubíny, zafíry, perly, turmalíny, topásy, rubíny, ametysty, granáty a akvamaríny" a kto pravdepodobne štvornásobne jeho 100 miliónov libier, keď zdedil trón a bohatstvo kráľovnej Alžbety.
Medzitým šejk Mohamed bin Zayed Al Nahyan relaxuje v SAE1,5 milióna m2 Palác Qasr Al Watan uprostred "149 000 jedinečných kusov striebra, krištáľu a porcelánu" a 12-tonový luster s 350 000 kryštálmi. Je to "jedinečné svedectvo ducha ľudu Spojených arabských emirátov a ich vodcov", ako uvádza oficiálna propagácia, čo by ľudia pravdepodobne mali brať ako kompliment.
MoverDB.com chceli sledovať tento veľký rozdiel v hodnotách a ploche na celom svete. Zostavili sme preto mapu veľkosti oficiálnych domov hláv takmer 60 krajín, ako aj domovy guvernérov všetkých štátov USA.
MoverDB.com použil verejné zdroje alebo odhady Google Maps na získanie rozmerov (v metroch štvorcových) oficiálnych sídiel hláv štátov v 58 rôznych krajinách a 31 štátoch USA s dostupnými údajmi. Pri našich zisteniach sme vychádzali z veľkosti plochy celého komplexu alebo sídla. V prípade hláv štátov s viac ako jedným oficiálnym sídlom sme vybrali nehnuteľnosť, o ktorej je známe, že v nej bývajú väčšinu času.
Nasledujúca tabuľka zobrazuje 25 najväčších štátnych domov na svete (celú tabuľku s údajmi si môžete pozrieť ďalej), ale už len to naznačuje rozdiely vo veľkosti domov na celom svete. Nielenže čínsky historický komplex Zhongnanhai je viac ako dvakrát väčší ako palác Drottningholm na druhom mieste v Dánsko, ale Drottningholm je takmer 20-krát väčší ako Elyzejský palác, v ktorom sídli francúzsky prezident Emmanuel Macron. S rozlohou 1 624 290 m2švédskeho kráľa Carla XVI Gustafa má rozlohu približne 230 futbalových ihrísk.
Kliknutím sem zobrazíte obrázok v plnej veľkosti
A čo Zhongnanhai? V tejto bývalej cisárskej záhrade sídli prezident Čínskej ľudovej republiky Si Ťin-pching, hoci budovy nemá len pre seba: slúži aj ako ústredné sídlo Komunistickej strany Číny (KSČ) a vlády. Už za dynastie Ťin (1115 - 1235) tu stál palác a od tohto obdobia sa na mieste nachádzajú aj dve umelé jazerá. Ako celok je komplex ocenený na približne £31,379,573,988, ale o Si Ťin-pchingovom výbere interiérového dizajnu existuje len málo informácií.
Stránka UK je konštitučná monarchia, čo znamená, že náš kráľ alebo kráľovná sú hlavou štátu a dostávajú obrovskú postieľku, ale žiadnu politickú moc (zatiaľ čo zvolení poslanci vykonávajú všetku ťažkú legislatívnu prácu a musia vytvoriť domov na základe platu vo výške 84 144 GBP plus náklady na bývanie.) Napriek tomu, Kráľ Karol III. sa rozhodol žiť v relatívne skromnom Clarence House, ktorý bol domovom kráľovnej matky takmer 50 rokova ktorá nie je dostatočne veľká na to, aby sa Spojené kráľovstvo dostalo do prvej dvadsiatky. V našich údajoch si však zachováva významné zastúpenie, keďže Charles je nominálnym šéfom 15 kráľovstiev Commonwealthu. V nasledujúcej tabuľke môžete vyhľadávať a triediť veľkosti domovov hláv štátov a guvernérov štátov USA.
Aj keby mal Karol pre každú krajinu, ktorej šéfuje, sídlo vo veľkosti Clarence House, stále by ho predbehla viac ako polovica lídrov v našej štúdii a len tesne by porazil Kazachstanprezident Qasym-Zhomart Toqaev, ktorého Ak Orda Prezidentský palác je o niečo menší ako 15 Clarence Houses. Charles má však medzi svojimi palácmi vždy aj neďaleký Buckinghamský palác alebo škótsky Birkhall. možnosti ak vám začne byť okolo 2 646 m2 bývalého domu jeho starej mamy.
Americký prezident má síce najznámejší dom spomedzi všetkých hláv štátov, ale na 72 843 m2,. Biely dom nie je ani zďaleka najväčšia (napriek tomu "kuchyňa Bieleho domu dokáže naservírovať večeru až pre 140 hostí a predjedlá pre viac ako 1 000 hostí"). Aspoň sa mu podarí vládnuť nad väčšinou 45 Guvernéri štátov USA s oficiálnymi domami. Arizona, Idaho, Massachusetts, Rhode Island a Vermont nemajú aktívne domy guvernérov z rôznych historických dôvodov; Rhode Island jednoducho nikdy nemal podnet na ich určenie a bývalý guvernér Arizony Bruce Babbitt po tom, čo sa rozhodol žiť inde, daroval svoj na charitu.
Kliknutím sem zobrazíte obrázok v plnej veľkosti
Prezidenta však predbehli dvaja guvernéri jeho vlastných štátov. GeorgiaBrian Kemp má 73 000 m2 Grécka renesancia-a Laura Kelly z Kansasu sa rozprestiera na fenomenálnej ploche 846 966 m2 stopa sídla Cedar Crest. Avšak krutým zvratom osudu je Cedar Crest najväčším sídlom guvernéra štátu USA. dôvody, samotná budova je najmenší, len 557 m2.
Vo výbere bývania svetových lídrov sa prejavuje konkurenčné napätie. Králi a politici určitého presvedčenia môžu uprednostňovať atmosféru tradície, bohatstva a moci, zatiaľ čo iní sa snažia ubezpečiť občanov, že sú skromní a rozumejú tlakom každodenného života. Joe Biden nedávno pripomenul pred publikom, pričom zdôraznil, že v mladosti "žil v trojizbovom dome, v dvojpodlažnom dome so štyrmi deťmi a starým otcom. A bolo nám dobre. Bolo to v čase, keď sme rozvíjali prímestské oblasti a stavali sa podobné 60 domom."
Biden už síce nebýva v dome na predmestí, ale známy obraz prezidenta za pracovným stolom ilustruje ďalšie napätie v srdci oficiálnej rezidencie: práca z domu má úplne nový význam, keď sa o budovu delíte s vládou. Dostanete prepracovaný domova aj tie najmenšie domy hláv štátov sú väčšie ako väčšina nás ale stojí to za ten kompromis?
V našom výskume sme sa zamerali na oficiálne sídla hláv alebo spoluhláv štátov v 58 rôznych krajinách a guvernérov štátov USA v 31 štátoch USA.
Vykonali sme prieskum, aby sme zistili, kde budú od januára 2023 žiť hlavy štátov v 190 krajinách a guvernéri všetkých štátov USA. V niektorých prípadoch môže mať hlava štátu a jej rodina viac ako jedno oficiálne sídlo, preto sme vybrali nehnuteľnosť, o ktorej je známe, že v nej žije buď na plný úväzok, alebo najdlhšie počas celého roka.
Pre každý dom sme zozbierali rozmery, ktoré boli uverejnené v novinových článkoch, na webových stránkach s nehnuteľnosťami, na webových stránkach s architektúrou alebo odhadnuté prostredníctvom meraní na Google Maps. Všetky domy, pri ktorých údaje neboli zverejnené, boli nejednoznačné v tom, čo merali, alebo sa týkali len veľkosti budovy, boli z nášho konečného súboru údajov odstránené.
Rozmery predstavujú veľkosť celého pozemku alebo komplexu v metroch štvorcových (m2) pozemku, na ktorom je rezidencia postavená, ktorý môže zahŕňať aj záhrady, lesy, nádvoria a iné paláce a budovy v rámci tej istej ohradenej oblasti.
Údaje boli zozbierané v januári 2023.
Pozrite si tiež nášho sprievodcu Tabuľka sadzieb medzinárodnej kontajnerovej dopravy.
]]>Vyššie uvedený graf ukazuje, ako výrazne medzinárodné prepravné sadzby za posledné 3 mesiace klesli.
Údaje sú založené na Freightos Baltic Index (FBX), ktorá sa prepadla o ohromujúci 80%+ od svojho vrcholu koncom roka 2021.
Poklesy boli obzvlášť prudké v posledných troch mesiacoch. Tu je len niekoľko príkladov:
Prepravná trasa | Špičková cena (za posledných 90 dní) | Nedávna cena | Zmena |
---|---|---|---|
Východná Ázia -> Severná Amerika Západ | $2,702 | $1,323 | -51% |
Severná Amerika Západ -> Východná Ázia | $1,037 | $805 | -22% |
Východná Ázia -> Severná Amerika Východ | $6,296 | $2,812 | -55% |
Východná Ázia -> Severná Európa | $4,853 | $2,978 | -39% |
Severná Amerika Východ -> Severná Európa | $850 | $552 | -35% |
Severná Európa -> Severná Amerika východ | $7,102 | $5,507 | -22% |
Môžete sa dozvedieť viac o sadzby medzinárodnej kontajnerovej prepravy tu.
]]>Uvedený graf ukazuje, ktoré krajiny majú najväčší počet prisťahovalcov na obyvateľa v krajinách s počtom obyvateľov nad 1 milión. Je rozdelený medzi krajiny Blízkeho východu (všetkých 5 najväčších krajín) a všetky ostatné krajiny.
Nižšie sa pozrieme na skutočné počty prisťahovalcov v absolútnom vyjadrení aj v prepočte na obyvateľa.
Stránka Spojené štáty americké má zďaleka najväčší počet prisťahovalcov na svete - viac ako 50 miliónov. To je takmer 4-krát viac ako Nemecko ktorá má druhý najvyšší počet prisťahovalcov - 13 miliónov.
Názov krajiny | Celkový počet prisťahovalcov | Podiel na populácii krajiny |
---|---|---|
USA | 50,661,149 | 15.4% |
Nemecko | 13,132,146 | 15.7% |
Saudská Arábia | 13,122,338 | 38.3% |
Rusko | 11,640,559 | 8.0% |
Francúzsko | 9,589,322 | 14.1% |
Spojené kráľovstvo | 9,552,110 | 14.1% |
Spojené arabské emiráty | 8,587,256 | 87.9% |
Kanada | 7,960,657 | 21.3% |
Austrália | 7,549,270 | 30.0% |
Španielsko | 7,231,195 | 15.2% |
Taliansko | 6,273,722 | 10.4% |
Turecko | 5,876,829 | 7.0% |
India | 5,154,737 | 0,4% |
Ukrajina | 4,964,293 | 11.3% |
Južná Afrika | 4,224,256 | 7.2% |
Kazachstan | 3,705,556 | 20.0% |
Thajsko | 3,635,085 | 5.2% |
Malajzia | 3,430,380 | 10.7% |
Jordan | 3,346,703 | 33.1% |
Pakistan | 3,257,978 | 1.5% |
Vatikán má najväčší počet prisťahovalcov na obyvateľa - 100%. Je to preto, že žiadny sa nenarodil v mestskom štáte. Najvyšší podiel na obyvateľa zo všetkých krajín s počtom obyvateľov nad 1 milión majú Spojené arabské emiráty, ktoré majú 87,9% narodených v zahraničí. Zaujímavé je, že väčšina krajín s najvyšším počtom prisťahovalcov na obyvateľa býva mikroštátom.
Názov krajiny | Celkový počet prisťahovalcov | Podiel na populácii krajiny |
---|---|---|
Svätá stolica (Vatikán)* | 100% | 799 |
Spojené arabské emiráty | 87.9% | 8,587,256 |
Katar | 78.7% | 2,229,688 |
Kuvajt | 72.1% | 3,034,845 |
Britské Panenské ostrovy* | 69.2% | 20,778 |
Monaco* | 68.0% | 26,511 |
Lichtenštajnsko* | 67.0% | 25,467 |
Sint Maarten (holandská časť)* | 66.7% | 28,260 |
Ostrovy Turks a Caicos* | 64.2% | 24,534 |
Macao* | 62.4% | 399,572 |
Bonaire, Sint Eustatius a Saba* | 59.6% | 15,484 |
Andorra* | 58.5% | 45,102 |
Falklandské ostrovy* | 56.3% | 1,902 |
Americké Panenské ostrovy* | 54.3% | 56,745 |
Ostrov Man* | 50.7% | 42,864 |
Normanské ostrovy* | 48.7% | 83,833 |
Guam* | 47.7% | 79,846 |
Luxembursko* | 47.4% | 291,723 |
Omán | 46.0% | 2,286,226 |
Bahrajn | 45.2% | 741,161 |
Kajmanské ostrovy* | 44.6% | 28,985 |
Americká Samoa* | 42.6% | 23,539 |
Francúzska Guyana* | 40.4% | 117,372 |
Hongkong | 39.6% | 2,942,254 |
Saudská Arábia | 38.3% | 13,122,338 |
Anguilla* | 38.2% | 5,679 |
Severné Mariány* | 38.1% | 21,815 |
Tokelau* | 37.6% | 504 |
Singapur | 37.1% | 2,155,653 |
Niue* | 36.4% | 588 |
Aruba* | 34.4% | 36,532 |
Gibraltár* | 33.2% | 11,172 |
Jordan | 33.1% | 3,346,703 |
Bermudy* | 30.9% | 19,336 |
Antigua a Barbuda* | 30.1% | 29,207 |
Austrália | 30.0% | 7,549,270 |
Švajčiarsko | 29.9% | 2,572,029 |
*Krajina má menej ako 1 milión obyvateľov.
Krajiny s najnižším počtom všetkých prisťahovalcov sú mikroštáty. Najmenej prisťahovalcov má Tuvalu - 238 a všetky ostatné krajiny na zozname mali menej ako 5 000 prisťahovalcov.
Názov krajiny | Celkový počet prisťahovalcov | Podiel na populácii krajiny |
---|---|---|
Tuvalu | 238 | 2.0% |
Svätá Helena | 433 | 7.1% |
Tokelau | 504 | 37.6% |
Niue | 588 | 36.4% |
Svätá stolica (Vatikán) | 799 | 100.0% |
Saint Pierre a Miquelon | 990 | 17.0% |
Wallis a Futuna | 1,022 | 8.9% |
Montserrat | 1,375 | 27.6% |
Falklandské ostrovy | 1,902 | 56.3% |
Nauru | 2,114 | 19.7% |
Svätý Tomáš a Princov ostrov | 2,174 | 1.0% |
Šalamúnove ostrovy | 2,532 | 0,4% |
Mikronézia | 2,819 | 2.5% |
Kiribati | 3,022 | 2.6% |
Vanuatu | 3,245 | 1.1% |
Marshallove ostrovy | 3,296 | 5.6% |
Cookove ostrovy | 3,491 | 19.9% |
Tonga | 3,752 | 3.6% |
Samoa | 4,035 | 2.0% |
Svätý Vincent a Grenadíny | 4,692 | 4.2% |
Toto je asi najzaujímavejšia tabuľka. Kuba, a nie Severná Kórea, má najmenej prisťahovalcov na obyvateľa zo všetkých krajín na svete. Prekvapujúce je, že pustovnícke kráľovstvo má 49 393 prisťahovalcov, čo ho radí až na 9. miesto z hľadiska najmenšieho počtu prisťahovalcov na obyvateľa.
V zozname sa nachádza aj mnoho krajín, ktoré by ste tam nečakali, ako napr. Čína a Indii, ktoré majú viac ako 1 milión prisťahovalcov, čo však stále predstavuje len malý podiel na celkovej populácii každej krajiny.
Názov krajiny | Podiel na populácii krajiny | Celkový počet prisťahovalcov |
---|---|---|
Kuba | 0,0% | 4,886 |
Madagaskar | 0.1% | 34,934 |
Mjanmarsko | 0.1% | 75,998 |
Vietnam | 0.1% | 76,104 |
Indonézia | 0.1% | 353,135 |
Čína | 0.1% | 1,030,871 |
Haiti | 0.2% | 18,756 |
Srí Lanka | 0.2% | 40,018 |
Severná Kórea | 0.2% | 49,393 |
Filipíny | 0.2% | 218,530 |
Lesotho | 0,3% | 6,928 |
Somálsko | 0,3% | 52,131 |
Maroko | 0,3% | 98,574 |
Šalamúnove ostrovy | 0,4% | 2,532 |
Papua Nová Guinea | 0,4% | 31,212 |
Honduras | 0,4% | 38,933 |
Afganistan | 0,4% | 149,762 |
India | 0,4% | 5,154,737 |
Eritrea | 0.5% | 16,101 |
Tunisko | 0.5% | 57,455 |
Všetky údaje sa týkajú roku 2019 a pochádzajú z databázy OSN MEDZINÁRODNÉ ZÁSOBY MIGRANTOV 2019 správa.
Pozrite si tiež nášho sprievodcu Tabuľka sadzieb za prepravu kontajnerov.
]]>Mapa vyššie ukazuje, v ktorých krajinách boli zaznamenané teploty nad 48 °C a v ktorých krajinách boli zaznamenané teploty pod -48 °C, a čo je najzaujímavejšie, v ktorých krajinách boli zaznamenané obidve teploty!
Stránka Spojené štáty americké je lídrom v teplotných extrémoch s najteplejšou teplotou zo všetkých zaznamenaných miest na Zemi 56,7 °C v Údolí smrti a jednou z najchladnejších teplôt -62,2 °C v Prospect Creek, Aljaška. Rozdiel 118,9 °C!
Ďalšie krajiny s extrémnymi teplotami nad 100 °C sú v tomto poradí:
Krajiny, ktoré zaznamenali teploty nad 48 °C aj pod -48 °C, sú:
Medzi krajiny, ktoré zaznamenali teploty nad 48 °C, patria:
Medzi krajiny, ktoré zaznamenali teploty nižšie ako -48 °C, patria:
Zaujímavé je, že 5 štátov USA a 1 kanadská provincia by sa tiež kvalifikovali na zaznamenávanie teplôt nad 48 °C a pod -48 °C:
Zaujímavé však je, že Montana má najväčší extrém spomedzi všetkých štátov USA s minimom -57 °C a maximom 47 °C, čo predstavuje celkový rozdiel 104 °C. To však stále nie je toľko ako v kanadskej provincii Britská Kolumbia s rozpätím 108,5 °C!
Chcete sa presťahovať? Pozrite sa na našu najnovšiu Tabuľka sadzieb za kontajnerovú prepravu.
Čo si myslíte o tejto mape? Zanechajte svoje komentáre nižšie:
]]>